KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Endüstri Mühendisliği

SMUE İlk Meyvesini vermeye başladı-28.06.2021


SMUE ilk meyvesini vermeye başladı:

Üniversitemizde Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 2020-2021 Bahar yarılı 8. Döneminde ilk olarak uygulanan “Sanayi Destekli Mühendislik Uygulama Eğitimi (SMUE)”  Meyvesini vermeye başlamıştır.

Bu kapsamda 3 öğrencimiz Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A. Ş. Fabrikasında, 2 Öğrencimizde KİPAŞ Kağıt işletmeleri A.Ş. Kahramanmaraş fabrikasında Sanayi Destekli Mühendislik Uygulama Eğitimi dersini 15 hafta süreyle uygulamalı olarak almışlardır.

Öğrencilerimizin okulda aldıkları teorik derslerin, Sanayi Destekli Mühendislik Uygulama Eğitimi dersiyle kağıt sanayiinde 15 hafta süreyle uygulaması yapılmıştır. Bu uygulama eğitimi, meslektaşlarımızın iş ortamında yetişmesine ve özgüven sağlamasına ve mezun olmadan iş bulma imkânı gibi hususlarda önemli katkılar sağlamıştır. 2 Öğrencimiz Kahramanmaraş Kağıt Sanayiinde Orman Endüstri Mühendisi olarak işe başlamıştır.

İlimizde bu uygulamaya destek veren ve katkı sağlayan Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A. Ş. ve KİPAŞ Kağıt işletmeleri A. Şirketlerine ve iş yeri danışmanlarına ve bölüm hocalarımıza içten teşekkür ederiz.

Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı