KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Endüstri Mühendisliği

ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 2021 FAALİYETLERİ

 

  1. Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 2020-2021 Bahar yarılı 8. Döneminde “Sanayi Destekli Mühendislik Uygulama Eğitimi(SMUE)ilk olarak uygulanmaya başlanmıştır.

Ülkemizin Orman Endüstri Mühendisliği alanı ile ilgili sorunlarına küresel ve toplumsal çerçevede sağlık, güvenlik ve çevre koşullarını da dikkate alarak çözüm üretebilmesini, çağın sorunları hakkında bilgi, tecrübe ve mühendislik çözümleri konusunda farkındalık kazandırmak için Sanayi Destekli Mühendislik Uygulama Eğitimi verilmektedir.

Öğrencilerimizin okulda aldıkları 7 dönem teorik derslerin, Sanayi Destekli Mühendislik Uygulama Eğitimi dersiyle farklı orman ürünleri sanayiinde 15 hafta süreyle (1 yarıyıl) uygulaması yapılmıştır. Bu uygulama eğitimi, meslektaşlarımızın iş ortamında yetişmesine ve özgüven sağlamasına ve mezun olmadan iş bulma imkânı gibi hususlarda önemli katkılar sağlamıştır. 2 Öğrencimiz Kahramanmaraş Kağıt Sanayiinde Orman Endüstri Mühendisi olarak işe başlamıştır.

Kanıtlar:https://oem.ksu.edu.tr/default.aspx?DId=58641

 

  1. Bölümümüz öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çiçekler koordinasyonunda Atık Kağıt Geri Dönüşüm Teknolojileri, Kağıt Ambalaj Teknolojisi ve Kağıt Hamuru Endüstrisi dersleri kapsamında 2. ve 3. sınıf öğrencilerimizin katılımlarıyla Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri A.Ş. ve Ambalaj İşletmelerine 27 Aralık 2021 tarihinde teknik gezi düzenlemiştir.

Kanıtlar:https://oem.ksu.edu.tr/default.aspx?DId=63357

 

  1. Geleceğe Nefes" Geleneksel Fidan Dikim Etkinliği Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü, Orman Fakültesi, Orman Bölge Müdürlüğü, Genç Ormancılar Öğrenci Topluluğu, Genç Fikir Öğrenci Topluluğu işbirliği ile Avşar yerleşkesinde fidan dikim alanında gerçekleştirilmiştir.

Kanıtlar: https://orman.ksu.edu.tr/default.aspx?DId=62147